Stowarzyszenie Centrum Młodzieży
"Arka" w Radomiu

LEAP Summit za nami. Czas na krótkie podsumowanie.

Przez 3 dni stolica Chorwacji gościła ponad 2000 młodych liderów zmian, przedsiębiorców, trenerów biznesu, działaczy społecznych i naukowców, z 40 krajów. Międzynarodowe spotkanie oparte było na tematach innowacji, IT, nowych technologii, przedsiębiorczości, rozwoju ścieżki kariery i historii dobrych zmian. Z Radomia na spotkanie pojechało 7 osób.

O samym wydarzeniu dowiedziałem się po udziale w lokalnym spotkaniu LEAP-in w Radomiu, które zainteresowało mnie na tyle, że postanowiłem poszukać podobnych tego typu wydarzeń. Szczyt w Chorwacji był bez wątpienia doskonałą okazją, aby nauczyć się wielu nowych rzeczy, wysłuchać ludzi i ich historii. Wykłady były prowadzone w sposób jasny i zrozumiały nawet dla osoby o przeciętnej znajomości języka angielskiego. Podział tematyczny na cztery sektory sprawił, że swobodnie można było uczestniczyć w zajęciach najbardziej pożądanych. Wykłady nie tylko nauczały, lecz również inspirowały, dzięki czemu miałem ochotę nową wiedzę jak najszybciej wykorzystać. – opowiada nam jeden z uczestników z Radomia.
Program LEAP Summit łączył w sobie elementy edukacji formalnej i pozaformalnej. Pierwszą część stanowiły głównie: przemówienia, warsztaty, panele dyskusyjne i dyskusje interaktywne. Druga część oferowała aktywności networkingowe, oparte na wymianie doświadczenia uczestników, takie jak: speed dating, „otwarty mikrofon”, business caffee oraz międzynarodowe imprezy.
Swoje wystąpienia mieli m.in. przedstawiciele: LEGO, Google i Flixbus. Projekt był świetną okazją poznania nowych ludzi oraz zapoznania się z aktualnymi potrzebami rynkowymi. Wziąłem udział w wielu ciekawych wykładach oraz warsztatach, jednak najbardziej utkwił mi w pamięci wykład Orlando Lopac'a, który opowiadał jak poprzez swoją pasję i mobilizację do pracy odniósł sukces. Poza konferencją, również wziąłem udział we wspólnym zwiedzaniu miasta, gdzie Luka i Ivana podzielili się historią swojej stolicy.  – komentuje nasz wolontariusz, który także wziął udział w LEAP Summit.
Organizatorzy zadbali też o zakwaterowanie w międzynarodowej atmosferze.
Mieszkałem w hostelu w centrum miasta, dzieląc pokój z uczestnikami konferencji z Brazylii, Dominikany oraz Indii. Mieliśmy wiele czasu na wymianę kulturową i integrację, dzięki czemu poznałem nieco sposób życia w innych krajach. – dodaje.
LEAP Summit gromadzi ambitnych ludzi z całego świata w jednym miejscu stwarzając im możliwości do nauki i dyskusji o największych wyzwaniach naszych czasów.
Połączenie nauki poprzez wykłady z międzynarodową integracją to sposób na niezapomniane wydarzenie. Moim zdaniem, każde takie spotkanie to lekcja, z której powinno się czerpać jak najwięcej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również uda mi się uczestniczyć w LEAP Summit 2018. – podsumowuje uczestnik.Siedziba:
ul. B. Chrobrego 7/9
26-600 Radom
tel.(0 48)360 69 51
czynne: od pon. do pt.
w godz. 13:00 do 20:00
Placówka I:
26-600 Radom
Pl. Stare Miasto 2
Tel. 0 604 472 209
Placówka II:
26-600 Radom
ul. Marii Gajl 24/1
Tel. 0 604 472 209
KRS 000 00 84 608
NIP: 796-24-97-177
Regon: 672-778- 288
e-mail: scmarka@gmail.com
Naszą działalność można wesprzeć dokonując wpłatę na konto:
Bank PeKaO S.A. II oddział Radom, ul. Piłsudskiego 15
54 1240 3259 1111 0010 0421 6437