Stowarzyszenie Centrum Młodzieży
"Arka" w Radomiu

Wolontariat w Niemczech. Arka proponuje Wolontariat Europejski

Chcesz spędzić ciekawie rok zdobywając nowe umiejętności i doświadczenie? Pragniesz poznać kulturę Niemiec, podszkolić języki obce, zawrzeć nowe przyjaźnie? Tylko do 19 września możesz zgłosić swoją kandydaturę, aby zostać Wolontariuszem Europejskim! Wystarczy wysłać wypełniony formularz, CV i list motywacyjny.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu poszukuje 2 chętnych osób do udziału w rocznym projekcie (1 marca 2014 – 28 lutego 2015) w ramach Wolontariatu Europejskiego (ang. European Voluntary Service – EVS) w Magdeburgu w Niemczech. Organizacja partnerska - Auslandsgesellschaft Sachsen-Anhalt z Magdeburga (AGSA) – jako organizacja goszcząca, przygotowała dwa miejsca pracy dla wolontariuszy.

Pierwsze z nich, to praca dla organizacji AGSA polegająca na pomocy w przygotowaniu i prowadzeniu międzynarodowych wymian młodzieży oraz pracach redakcyjnych na stronie internetowej poświęconej wolontariatowi i projektom młodzieżowym. Ponadto w zadaniach wolontariusza znajdzie się promocja przedsięwzięć, organizacja spotkań oraz wydarzeń międzykulturowych.

Drugie miejsce pracy związane jest z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Niemieckiej w Magdeburgu. Wśród obowiązków wolontariusza będzie m.in. wspieranie warsztatów międzykulturowych w szkołach, tworzenie wraz z innymi wolontariuszami projektów kulturalnych w ramach partnerstwa naszych miast: Radomia i Magdeburga, redagowanie strony internetowej organizacji, jak również  przygotowywanie publikacji, ulotek i plakatów.

Oprócz zadań związanych z poszczególnymi miejscami pracy, przewidziane są także wspólne działania dla wolontariuszy. Do przykładowych zadań należą:

- Wsparcie Językowe, miejsce spotkań dla neative speaker’ów i chętnych do nauki języków obcych;

- obecność i aktywne uczestnictwo w ​​organizacji wydarzeń kulturalnych  przygotowywanych przez organizację goszczącą, realizacja spotkań i wydarzeń razem z innymi wolontariuszami;

- opracowanie własnych pomysłów na działania wspierające innych wolontariuszy działających w społeczności lokalnej;

- pomoc przy aranżacji wystawy "Chance Europe" na temat wolontariatu.

Dzięki programowi ,,Młodzież w działaniu” w ramach Akcji 2 Wolontariat Europejski wolontariusz ma pokryte wszystkie koszty związane z pobytem w kraju, gdzie pracuje (zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, ubezpieczenie) oraz 90% kosztów podróży. Preferowane są osoby ze znajomością języka niemieckiego i angielskiego. Jeżeli jednak język naszych zachodnich sąsiadów sprawia Ci trudność organizacja goszcząca AGSA zapewnia trzytygodniowy intensywny kurs języka niemieckiego.

Na zgłoszenia czekamy do 19 września. Prosimy o wysyłanie wypełnionych formularzy w języku angielskim lub niemieckim, CV oraz listu motywacyjnego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (temat: Wolontariat EVS – Magdeburg). Za proces rekrutacji odpowiedzialny jest Damian Maciąg, koordynator młodzieżowych projektów międzynarodowych w SCM Arka.


Siedziba:
ul. B. Chrobrego 7/9
26-600 Radom
tel.(0 48)360 69 51
czynne: od pon. do pt.
w godz. 13:00 do 20:00
Placówka I:
26-600 Radom
Pl. Stare Miasto 2
Tel. 0 604 472 209
Placówka II:
26-600 Radom
ul. Marii Gajl 24/1
Tel. 0 604 472 209
KRS 000 00 84 608
NIP: 796-24-97-177
Regon: 672-778- 288
e-mail: scmarka@gmail.com
Naszą działalność można wesprzeć dokonując wpłatę na konto:
Bank PeKaO S.A. II oddział Radom, ul. Piłsudskiego 15
54 1240 3259 1111 0010 0421 6437